Cast Folyo Baskı

Cast folyo baskı işlemi diğer folyo baskı tekniklerinden farklı olarak hava sıcaklıklarından etkilenmemekte ve yüksek ısılara rağmen de mevcut formunu korumaktadır. Aynı zamanda uygulamanın yapılacağı alana esnetilerek uygulanmasından dolayı da duruşunda herhangi bir değişim meydana gelmeyecektir.

Cast Folyo Baskı
3m cast folyo baskı, 3m cast baskı folyo fiyatı, cast folyo baskı fiyatı, cast baskı folyosu, cast folyo kaplama, cast folyo nedir, cast folyo baskı

Cast folyo baskı işlemleri söz konusu olduğu zaman genel olarak ortaya çıkan konuların başında araç kaplama çalışmalarında tercih edilmeleri gelmektedir. Oldukça ince ve esnek yapıya sahip olan cast folyo, var olan bu özelliğinden dolayı da araç kaplama işlemleri için son derece uygun bir üründür. Klasik tarzdaki çeşitlerin yanı sıra arkası kendinden yapışkanlı cast folyo çeşitleri de bulunmaktadır. Kendinden yapışkanlı olanların arka kısımları beyaz ya da gri renkte olarak kullanıma sunulmaktadır. Şimdilerde ise en fazla tercih edilen çeşidi arka kısmı gri olanlardır. Bunun en büyük nedeni ise uygulama alanının zemininde yer alan rengi tamamen örtmesidir. Beyaz renkli olan çok az da olsa alttaki zeminin rengini gösterme eğiliminde olacaktır.

 

Ankara Cast Folyo Baskı

Her ne kadar öncelikli olarak araç kaplama çalışmalarında kullanılmakta olduğu için yalnızca bu alanda kullanıldığı düşünülüyor olsa da cast folyo baskı çalışmaları aynı zamanda reklam ve tanıtım işlemleri için de kullanılmaktadır. Gerek iç mekanlarda gerekse dış mekanlarda kullanılmakta olan bir ürün olan cast folyo ağırlıklı olarak ise dış mekanlarda kullanılmaktadır. İnce bir yapıya sahip olmasından dolayı pek çok kişi bu tarz baskı işlemlerinin çok kısa bir süre içerisinde yıpranarak zarar görebileceği düşüncesine sahip olabiliyorlar. Gerçekte ise yapılacak işlemlerin sonrasında ortaya çıkacak ürün son derece kaliteli ve uzun ömürlü bir yapıya sahip olmaktadır.

Günümüzde yapılmakta olan cast folyo baskı işlemi diğer folyo baskı tekniklerinden farklı olarak hava sıcaklıklarından etkilenmemekte ve yüksek ısılara rağmen de mevcut formunu korumaktadır. Aynı zamanda uygulamanın yapılacağı alana esnetilerek uygulanmasından dolayı da duruşunda herhangi bir değişim meydana gelmeyecektir. Cast folyo baskı işleminin yapılması esnasında kullanılan renkler için solvent bazlı boyalar tercih edilmektedir. Bu durum sonucunda da yazılar ya da resimler çok daha dayanıklı bir hale gelecektir. Özellikle de dış etkenler ile temas eden yerlere uygulanması sonucunda oldukça etkili sonuçlar elde edilmiş olacaktır. Uygulamanın yapılmasından sonra eğer ki istenirse alanda oldukça kolay bir şekilde sökülmesi de mümkündür. Söküm işlemi esnasında araca ya da uygulamanın yapılmış olduğu alana herhangi bir şekilde zarar vermesi de mümkün olmamaktadır.

Kullanım alanlarının artması ve performans anlamında da istenilenleri çok daha iyi bir şekilde karşı tarafa vermesinden dolayı şimdilerde cast folyo baskı işlemleri ile alakalı araştırma yapmakta olan isimlerin sayısı da gözle görülür şekilde artış göstermeye başladı. Fakat bu aşamada alanında deneyimli olan isimler ile çalışmak her zaman en iyi sonuçların ortaya çıkmasını da sağlamış olacaktır. Çünkü reklambaski.com gibi bu alanda deneyimli isimler tarafından yapılmakta olan çalışmalar esnasında tam, yarı ya da düz yüzey için yapılacak işlemler netleştirilerek çalışmaların buna göre yapılması sağlanacaktır.