Foreks Baskı

Foreks baskı tekniği aynı zamanda Dakota baskı olarak da bilinmektedir. Bu baskı için kullanılmakta olan malzeme yalnızca pürüzsüz bir yüzeye sahip değildir. Aynı zamanda oldukça esnek ve dayanıklı bir yapıya sahip olan PVC esaslı baskı malzemesi olmasından dolayı da kullanımı son derece yaygındır.

Foreks Baskı
foreks baskı fiyat, foreks baskı ankara, foreks üzeri baskı, foreks uv baskı, forex baskı ankara, foreks baskı fiyatları

Foreks baskı tekniği aynı zamanda Dakota baskı olarak da bilinmektedir. Bu baskı için kullanılmakta olan malzeme yalnızca pürüzsüz bir yüzeye sahip değildir. Aynı zamanda oldukça esnek ve dayanıklı bir yapıya sahip olan PVC esaslı baskı malzemesi olmasından dolayı da kullanımı son derece yaygındır. Baskı için kullanılacak olan malzeme yalnızca elle değil aynı zamanda CNC Router makineler ile beraber çok daha kolay bir şekilde işlenebilme özelliğini de içerisinde barındırmaktadır. Hafif bir malzeme olması ile beraber de yalnızca dış mekanlarda değil aynı zamanda iç mekanlarda da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Foreks malzemeler genellikle 3 ila 5 mm arasında kalınlığa sahiptir.

Sert ve hafif bir yapıya sahip olan malzeme sayesinde gerçekleştirilecek olan foreks baskı işlemi ile beraber yalnızca taşınması değil aynı zamanda istenilen yere monte edilmesi de son derece kolay bir hale gelmiş olmaktadır. Sert yapısı ile beraber ise üzerine basılmak istenilen fotoğraf ya da resimler için ekstradan bir çerçevenin olmasına da gerek duyulmayacaktır. Baskı işlemi sayesinde yalnızca ayaksız olarak değil aynı zamanda ayaklı şekilde de herhangi bir sorun olmadan kullanılabilmektedir. İsteğe bağlı olarak da arka kısmına çift taraflı bant yapıştırılırsa, arzu edildiği gibi duvara asılarak da kullanılabilmektedir. Foreks baskının fazla tercih edilmesindeki en büyük etken ise yüksek kalitede ve çözünürlükte baskı işlemlerinin rahatlıkla yapılabiliyor olmasıdır.

 Ağırlıklı olarak iç mekanlarda kullanılması adına tercih edilmekte olan ankara dijital baskı işlemlerinde önceki dönemlerde UV baskı teknolojisi kullanılmaktaydı. Lakin folyonun bir süre geçmesinden sonra foreks yüzeyinden kalkması ile beraber farklı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Şimdilerde ise ortaya çıkabilecek olan bu duruma çözüm elde edilmesi adına foreks üzerine direkt baskı teknolojisinin kullanılması ile beraber ise artık çok daha canlı ve kaliteli görsellerin elde edilmesi de mümkün olmaktadır.

Kullanılmaya başlandığı dönemlerden itibaren foreks baskı tekniklerinin farklı alanlarda tercih edilmesi ile beraber ise pek çok firma en iyi sonuçları elde etmek adına araştırmalarını en iyi şekilde yapmayı hedefliyorlar. Çünkü konu ile alakalı yeterli oranda bilgi sahibi olunmazsa, ortaya çıkacak olan sonuçlar istekleri yerine getirme konusunda ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olacaktır. Alanında lider isimler ile çalışmak isteyen herkes, reklambaski.com adresini ziyaret ederek foreks baskı işlemi ile alakalı aklında soru işaretlerini en iyi şekilde giderecektir. Böylelikle tanıtım ve bilgilendirme çalışmaları için en iyi foreks baskı işlemleri gerçekleştirilmiş olacaktır.

 

Foreks Baskı Nerelerde Kullanılmaktadır?

 

Firmaların foreks baskı konusunda yapmakta oldukları araştırmalar esnasında da görebilecekleri üzere ağırlıklı olarak bu baskı çalışması duvarlarda ve ağırlıklı olarak menü posteri olarak tercih edilmektedir. Bununla beraber tezgah üstlerinde, AVM gibi alanlarda, sergilerde, mağazalarda, fuar etkinliklerinde, büyük marketlerde, vitrinlerde ve restoran tarzı yerlerde sıklıkla tercih edilmektedir.