Folyo Baskı

Folyo baskı işlemlerinin en fazla görüldüğü yerler mağazalardaki vitrinlerde görülmekte olan kampanya ve indirim konusundaki bilgilendirmelerin yapılan afişler olmaktadır.

Folyo Baskı
folyo baskı ankara, folyo baskı fiyatları ankara, alüminyum folyo baskı, araç folyo baskı, dijital folyo baskı, folyo baskı etiket, latex folyo baskı,

Folyo baskı çalışmaları günümüzde hiç olmadığı kadar ön plana çıkan baskı çeşitleri arasında kendine yer buluyor. Folyo malzeme de şimdilerde ağırlıklı olarak dijital baskı işlemlerinde tercih edilen PVC türünde olup arka kısmı yapışkan bir baskı malzemesi olarak tanımlanmaktadır. Bu malzeme türü herhangi bir başka malzemeye ihtiyaç duyulmadan pek çok yüzeye yapışmasından dolayı da sıklıkla tercih edilmekte olup günlük yaşamda da pek çok farklı alanda sıklıkla kullanılabilmektedir. Ağırlıklı olarak reklam sektöründe kendine fazla sayıda yer bulmakta olan bu malzemenin üzerine yapılan baskı işlemleri ile son derece başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Ankara Folyo Baskı

Genel itibari ile folyo baskı işlemlerinin en fazla görüldüğü yerler mağazalardaki vitrinlerde görülmekte olan kampanya ve indirim konusundaki bilgilendirmelerin yapılan afişler olmaktadır. Folyoların kullanılmasındaki en büyük etkenlerden bir tanesi ise çok fazla renk seçeneğini içerisinde barındırmasıdır. Böyle olunca da birbirinden farklı alanda arzu edilen grafik çalışmalarının yapılması da mümkün hale gelmektedir. Bununla beraber Plotter olarak adlandırılan aletin yardımı ile beraber de folyo baskı esnasında malzemenin üzerine arzu edilen tarzda yazılar ya da resimler de kesilerek rahatlıkla kullanılabilmektedir.

 

Ankara İç ve Dış Mekan Folyo Baskı

 Kulanım alanı her geçen gün artmakta olan ankara iç ve dış mekan folyo baskı işlemleri düşünülenlerin aksine yalnızca iç mekanlarda kullanılmamaktadır. Bununla beraber baskı işlemleri esnasında doğru adımların atılabilmesi ile beraber de dış mekanlarda insanlar arzu ettikleri başarılı sonuçları elde edebileceklerdir. İç mekanlarda kullanılacak olan folyo baskı işlemlerinde kullanılacağı alandan ötürü baskı çalışmaları esnasında üzerinde durulması gereken en önemli detay, sağlığa zarar vermeyecek ürünler içerisinden seçimler yapılmalıdır. Bu aşamada su bazlı boyaların tercih edilmesi önemlidir. Aynı zamanda iç mekan için folyo baskılar tanıtım ya da dekorasyon amacı ile yapılabilir. Bu aşamada tamamen hedef kitleye yönelik çalışmaların yapılması da sağlanmaktadır. Folyo baskı çalışmaları konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli noktaların başında ise asla baskı üzerindeki yazıların su ile temas etmemesidir. Çünkü su ile temasın sonrasında baskıdaki yazıların akma ihtimalleri bulunmaktadır.

 

Dış mekan dijital baskı uygulamaları için ön plana çıkmakta olan şeylerin başında ise dayanıklılık gelmektedir. Çünkü bu tarzdaki çalışmalar başta kar, yağmur ve güneş olmak üzere dış etkenlere karşı temaslı olmasından dolayı dayanıklı olması oldukça önemlidir. Ortaya çıkacak olan dayanıklılık ise solvent bazlı boyaların kullanılması ile sağlanmaktadır. Aynı zamanda çok büyük ebatlara rahatlıkla uygulanabilir olması da yine bu tarz baskının en önemli özellikleri arasında kendine yer bulmaktadır. Düşük maliyetlere çok uzun yıllar hazırlatacağı baskıyı kullanmak isteyenlerin tercihi olan folyo baskı hemen her yüzeye rahatlıkla uygulanabilmektedir. Böylelikle de normal şartlarda reklam çalışmalarının yapılmasının tam olarak mümkün olmadığı alanlar için dahi folyo baskı uygulaması yapılabilmektedir.