Mesh Baskı

Mesh baskı çalışmaları genel olarak branda ve vinil malzemelerin delikli olan türüne yapılan baskıya verilen isimdir. Bu baskı işleminde malzemenin rüzgara karşı dayanıklı olabilmesi adına üzerinde delikler yer almaktadır.

Mesh Baskı
delikli branda çeşitleri, delikli branda afiş, yeşil delikli branda, mesh (delikli branda), delikli branda fiyatları, delikli bez branda

Mesh baskı çalışmaları genel olarak branda ve vinil malzemelerin delikli olan türüne yapılan baskıya verilen isimdir. Bu baskı işleminde malzemenin rüzgara karşı dayanıklı olabilmesi adına üzerinde delikler yer almaktadır. Başta ışık geçirgenliğinin sağlanması olmak üzere dışarıdan görünmesi istenmeyen bina cephelerinde, tadilat işleminin gerçekleştirilmekte olduğu bölgelerde koruma görevini oldukça başarılı bir şekilde yerine getirirken bununla beraber üzerine gerçekleştirilebilecek olan farklı baskı işlemleri ile beraber de reklam amaçlı olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle de son dönemlerde bu tarzdaki baskı işlemlerinin çok daha fazla şekilde yapılmaya başlaması ile beraber artık birbirinden farklı alanlarda bu tarzdaki baskılardan hazırlanmakta olan ürünlerin görünmesi son derece mümkün bir hale gelmeye başlamıştır.

 

Mesh Baskı Ankara

Gerçekleştirilecek olan mesh baskı ankara işlemi öncesinde grafik tasarım işlemlerinin en iyi şekilde yapılması gerekmektedir. Çünkü baskı işlemine girildiği zaman tasarımın üzerinde herhangi bir değişim yapılması pek de mümkün hale gelmeyecektir. Dolayısıyla alanında uzman olan tasarımcıların öncelikli olarak karşılarındaki kişilerin mesh baskı işlemi sonrasında neler elde etmek istediğini net olarak bilmeli ve buna göre de grafik tasarım işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Sonraki aşamada ise rulo halinde bulunan mesh, dijital baskı makinesine yerleştirilecektir. Bu baskı makinesine gönderilecek olan grafik tasarımın da hazır olması ile beraber artık baskı işlemine başlanmış olacaktır. Bu tarzdaki makineler özel olarak tasarlandığı için oldukça yüksek kalitede ve mümkün olan en canlı renkleri ortaya koyacak tarzda baskı işlemleri gerçekleştirilmektedir. Sonraki aşamada ise mesh arkasında yer alan koruma çıkartılacak ve eğer varsa dikim işlemi yapılarak işlemler tamamlanmış olacaktır. Son aşamada ise artık ortaya çıkartılmış olan baskı uygulamaya hazır hale gelecektir.

 

Mesh Baskı Avantajları

Yapılacak olan mesh ankara dijital baskı incelemeleri esnasında görülebileceği üzere bu tarzdaki baskıların ortaya koymakta olduğu en büyük avantajların başında delikli bir yapıya sahip olması gelmektedir. Bu sayede diğer ürünlerde olduğu gibi rüzgar ile karşı karşıya geldiği zaman tamamen hareket ederek kötü bir görüntünün ortaya çıkması engellenmiş olmaktadır. Deliklerinin arasından geçecek olan rüzgar baskının var olduğu materyalin hareket etmesini engellemiş olmaktadır. Bunun yanı sıra https://www.reklambaski.com/ tarafından gerçekleştirilmekte olan mesh baskılar arzu edilen her türlü ölçüde sorunsuzca hazırlanabilmektedir.

Böylelikle oldukça geniş yüzeylerin yanı sıra camlar da mesh baskı uygulaması ile beraber tamamen kapatılabilmektedir. Gerçekleştirilecek olan mesh baskı işlemi daha sonrasındaki dönemlerde eğer istenirse oldukça kolay bir şekilde soyulabilmektedir. Normalde büyük boyutlu materyallerin üzerine yapılmak istenilen baskı işlemlerinde pek çok kişinin yaşamakta olduğu en büyük sorunların başında fiyat gelmektedir. Mesh baskıda ise böylesi bir durum söz konusu değildir. İsteyen herkes oldukça uygun fiyatlı çalışmalardan bir tanesi olan mesh baskı ile alakalı arzu ettiği tasarımı alanındaki deneyimli kişilere ileterek bunların başarılı şekilde ortaya çıkartılmasını sağlamış olabilirler.